Posiadacze pojazdów mechanicznych z pewnością wiedzą, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Chroni nas ono jednak tylko w niektórych, ściśle określonych przypadkach. Dlatego warto wykupić jeszcze inne ubezpieczenie komunikacyjne. Na drodze zdarzają się różne sytuacje, na które nie mamy wpływu. Często wydaje nam się, że nas one nigdy nie będą dotyczyć. To duży błąd. Nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć tego, kiedy uderzymy w zwierzę lub kiedy ktoś nam ukradnie auto. Przed zakupem jakiegokolwiek ubezpieczenia warto wiedzieć, że możemy je zdobyć na trzy różne sposoby. Jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe, możemy udać się bezpośrednio do ich agenta.

ins1

Istnieją również tak zwani „multiagenci”, którzy przedstawią nam kilka ofert różnych ubezpieczycieli, a my będziemy mieli możliwość ich porównania. Warto wspomnieć, że porównywarki ubezpieczeń istnieją także w Internecie, możemy więc poszukiwać najlepszej oferty na własną rękę. Musimy pamiętać, że agenci otrzymują prowizję zależną od wysokości składek, które wybierzemy. Teoretycznie może im więc zależeć na tym, abyśmy wybrali droższe ubezpieczenie komunikacyjne. Trzecią możliwością jest zakup ubezpieczenia u dealera. Dobrym rozwiązaniem jest wybór pakietu ubezpieczeń (na przykład samochodu i mieszkania). Jeśli zamierzamy wykupić ubezpieczenie OC, szukajmy takiego, które będzie miało najniższe składki. Warunki zawierania umowy są bowiem regulowane przez ustawę, a więc takie same we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku autocasco. Konkurencja na rynku ubezpieczeń jest duża, każda firma stara się więc przyciągnąć klientów atrakcyjnymi zniżkami lub rabatami. Niezależnie od tego, jakie ubezpieczenie komunikacyjne wybierzemy, powinniśmy pamiętać o rozważnej, bezpiecznej jeździe. Nawet, jeśli wykupimy najdroższą, najlepszą polisę i będziemy finansowo zabezpieczeni na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, nikt nie przywróci nam ani naszym bliskim zdrowia lub życia.